Actualitate· 1 min citire

Instanța a dispus măsuri preventive față de cei trei bihoreni acuzați că au furat jumătate de milion de la o firmă din Bistrița

Instanța a dispus măsuri preventive față de cei trei bihoreni acuzați că au furat jumătate de milion de la o firmă din Bistrița

Instanța a dispus măsuri preventive față de cei trei bihoreni acuzați că au furat jumătate de milion de la o firmă din Bistrița

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 15 mai 2022, 22:39

Cei trei bihoreni acuzați că au furat de la o societate comercială un seif

Cei trei bihoreni acuzați că au furat de la o societate comercială un seif cu 500.000 lei,  au fost prezentați duminică magistraților de la Judecătoria Bistrița.

Astfel, judecătorul de drepturi și libertăți a dispus luarea măsuri arestului la domiciliu față de bărbatul de 45 de ani, control judiciar pentru 60 de zile față de bărbatul de 46 de ani și arestare preventivă față de bărbatul de 32 de ani.

Decizia instanței nu este definitivă și a fost contestată de cei trei bărbați, la Tribunalul Bistrița-Năsăud.

Cercetările sunt continuate de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, pentru documentarea întregii activități infracționale.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate