FOTO | Grav accident pe DN75 în Bihor! Un bărbat din Timiş a murit după ce s-a răsturnat cu autotrenul

FOTO | Grav accident pe DN75 în Bihor! Un bărbat din Timiş a murit după ce s-a răsturnat cu autotrenul
Şoferul s-a răsturnat în şanţ
Un grav accident rutier a avut loc vineri, 2 aprilie, la ora 22.40, în afara localității bihorene Pocola, pe D.N. 76.
Un bărbat de 34 de ani, din comuna Giroc, județul Timiș, în timp ce conducea un autotren dinspre Oradea înspre Beiuș, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum, într-o curbă ușoară spre stânga, a părăsit partea carosabilă prin partea dreaptă a direcției sale de deplasare și s-a răsturnat în șanț.
În urma accidentului rutier, conducătorul autotrenului a suferit multiple leziuni, care i-au provocat decesul.
Polițiștii Biroului Rutier Beiuș continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:38 - Ceasurile inteligente au devenit „medici de buzunar”. Tot mai mulți români își urmăresc sănătatea în timp real
- 20:25 - Alertă într-o excursie școlară din Harghita: șapte copii au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară
- 19:26 - Ucraina oferă sprijin României și statelor baltice în lupta contra amenințărilor aeriene
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














