Actualitate· 1 min citire

Coliziune frontală pe DN19! Trei persoane au fost rănite

Coliziune frontală pe DN19! Trei persoane au fost rănite

Coliziune frontală pe DN19! Trei persoane au fost rănite

Scris de A L Publicat: 9 iul. 2020, 17:15

Trei persoane au fost rănite

Un accident rutier a avut loc joi, 8 iulie, la ora 16.10, pe D.N. 19/E, în afara localității bihorene Fegernicu Nou.

Un bărbat de 73 de ani, din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Sălard - Marghita, pe fondul unor afecțiuni medicale mai vechi, i s-a făcut rău la volan, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a pătruns pe sensul opus de circulație şi a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus din sens opus, de un bărbat de 30 de ani, din comuna Abram, judeţul Bihor.

În urma accidentului rutier, conducătorul primului autoturism a suferit multiple leziuni, pentru îngrijirea cărora a fost transportat la spital. De asemenea, conducătorul celui de-al doilea autoturism şi un bărbat de 52 de ani, din comuna Abram, pasager în acelaşi autoturism, au suferit leziuni uşoare.

Poliţiştii Biroul Drumuri Naţionale şi Europene – Serviciul Rutier continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate