Animale și construcții salvate dintr-un incendiu în Câmpani
Animale și construcții salvate dintr-un incendiu în Câmpani
Echipajele de pompieri au reușit să salveze 20 de vaci și două construcții anexe
În seara zilei de marți, 20 septembrie, în jurul orei 20.20, echipajele Stației de Pompieri Ștei au fost alertate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o gospodărie din localitatea Câmpani.
În urma efectuării recunoașterii, forțele de intervenție au constatat că incendiul se manifesta violent la podul și acoperișul unui adăpost de animale, cu pericol de propagare la o altă construcție auxiliară, lipită de cea în flăcări, respectiv la o clădire din cadrul gospodăriei învecinate, situată la mai puțin de 50 cm. de focare.
Pompierii militari au acționat simultan pentru evacuarea animalelor din grajdul afectat de incendiu, pentru localizarea și lichidarea focarelor, respectiv pentru protecția celorlalte două construcții expuse riscului de incendiere.
În urma evenimentului, generat, cel mai probabil, de un scurtcircuit, au ars acoperișul adăpostului de animale, pe o suprafață de circa 60 de metri pătrați și circa 200 de baloți de fân, depozitați în podul construcției.
Echipajele de pompieri au reușit să salveze 20 de vaci și două construcții anexe.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

