Echipa de handbal CSM Oradea a suferit cel de-al 3-lea eșec stagional. Formația antrenată de George Tăutu a cedat în confruntarea cu HCM Sighișoara, contând pentru etapa a 8-a din Seria D a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2018/19. Rezultatul final a fost de 34-24.

Prima repriză a fost echilibrată, fiind adjudecată de formația gazdă cu 14-12. Lucrurile s-au complicat pentru orădeni în repriza secundă, atunci când defensiva a cedat. Sighișoara a înscris de 20 ori, în timp ce Oradea a punctat din nou de 12 ori.

Marcatorii echipei orădene: Mihăilescu 7 goluri, Bondor 5, Pomian 4, Cîrchea 3, Crăciun 2, Zamfir 2, Criste 1.

În urma acestui rezultat cele două formații se află la egalitate în clasament. Ambele au câte cinci victorii și trei înfrângeri pentru un total de 15 puncte. Pentru echipa orădeană urmează o nouă deplasare, de această dată la Turda. Meciul se va desfășura sâmbătă (24.11).