Câştigătoarele Ligilor a V-a, Seria I, şi a IV-a din Bihor s-au întâlnit într-un joc amical pe Stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea. Surprinzător, echipa venită din eşalonul inferior, CAO 1910 Oradea, s-a impus cu 2-1 în faţa CSC Sânmartin, reprezentanta Bihorului la barajul de promovare în Liga a III-a. Primii au marcat oaspeţii prin Sorin Ban (10) dintr-o lovitură de la 11 metri (0-1), dar la jumătatea reprizei, A. Haş a egalat, reluând în poartă din apropiere mingea venită din bara transversală (1-1). Insistenţa celor de la CAO a fost concretizată o dată şi în repriza secundă, reuşita lui R. Paşca fiind suficientă pentru victoria orădenilor în faţa unui adversar, mai bine cotat, dar cu o prestaţie sub aşteptări.

Dacă echipa CAO va intra în vacanţă, pentru CSC Sânmartin urmează o dublă cu Minaur Baia Mare în 23 iunie, în deplasare, şi 30 iunie, acasă, decisivă pentru accederea în eşalonul trei.

CAO: Egri – Man, Sabău, Panti, Bălăiban – Alungi – R. Varodi, Haş, Balog, D. Costea – R. Paşca. Au mai jucat: Ruska – L. Jurca, Blăgea, Torok, Koteles, Hălmăgean şi Gheorghiţă. Antrenor: Florin Farcaş.

CSC: Şt. Groze – Fitero, Cuc, Şumălan, Ungur – Cr. Copil, S. Ban, Cl. Copil, Cl. Popa – M. Trip, Ov. Popa. Au mai evoluat:Pintea, Daina, Meşter, Varodi şi S. Brata. Antrenor: Ovidiu Morna.

Arbitri: Adrian Pal – Norbert Orban şi Florin Toia.