PREMIERUL MARCEL CIOLACU ANUNȚĂ PREGĂTIREA REUNIUNII COMUNE A GUVERNELOR ROMÂN ȘI ISRAELIAN

PREMIERUL MARCEL CIOLACU ANUNȚĂ PREGĂTIREA REUNIUNII COMUNE A GUVERNELOR ROMÂN ȘI ISRAELIAN
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat pregătirea unei reuniuni comune între guvernele României și Israelului, care va avea loc la București
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat pregătirea unei reuniuni comune între guvernele României și Israelului, care va avea loc la București. Cu această ocazie, Ciolacu a menționat că l-a invitat pe premierul israelian Benjamin Netanyahu să participe la întâlnirea bilaterală, subliniind importanța strategică a relațiilor dintre cele două țări.
Premierul Marcel Ciolacu scrie pe platforma X că ”România şi Israelul împărtăşesc o relaţie de importanţă strategică, iar solidaritatea face parte din legăturile noastre”.
”Vom continua eforturile noastre comune de promovare a păcii şi securităţii şi de implementare a diferitelor proiecte economice şi de securitate pe care le-am convenit cu premierul Netanyahu. De asemenea, vom lucra la pregătirea reuniunii comune a guvernelor noastre care va avea loc la Bucureşti, la care l-am invitat pe premierul israelian să participe”, mai spune şeful Executivului.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 12:11 - Anca Alexandrescu lansează acuzații dure după reținerea șefului Vămilor: „Este omul lui Ilie Bolojan” - VIDEO
- 10:49 - Negocieri cruciale la Cotroceni joi și vineri pentru noul Guvern. Pe cine va accepta Nicușor Dan în locul lui Bolojan
- 09:05 - Prima ședință de guvern după scandalul ordonanței de urgență controversate
- 09:03 - Viorel Cataramă aruncă bomba: „Bolojan vrea suspendarea lui Nicușor Dan”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News













