MAREA TRĂDARE A LUI VICTOR PONTA: CUM A MUȘCAT DIN VOTURILE COALIȚIEI

MAREA TRĂDARE A LUI VICTOR PONTA: CUM A MUȘCAT DIN VOTURILE COALIȚIEI
AUR NU VA FACE NICIO ÎNȚELEGERE CU SUVERANISTUL VOPSIT
George Simion este câștigătorul incontestabil al alegerilor prezidențiale, cu un scor zdrobitor, după primul tur: un procent de peste 40%, mai mare decat cel adunat la alegerile din noiembrie împreună cu Călin Georgescu.
Este important de menționat și faptul că Simion a măturat pur si simplu fiefurile PSD și PNL din principalele județele ale țării.
Pe de altă parte, suveranistul vopsit, Victor Ponta, nu s-a dezis: a rupt din voturile Coaliției, într-un nou exercițiu de trădare.
Se conturează așadar tot mai clar înțelegerea lui Victor Ponta cu Nicușor Dan, dar și Florian Coldea. Realitatea PLUS a arătat în repetate rânduri aceste încrengături.
Dovadă stă faptul că Ponta vrea cu orice preț la putere, iar mâine anunță pentru ce candidat va face campanie.
Potrivit surselor Realitatea PLUS, AUR nu va face nicio înțelegere cu Victor Ponta.
Citește și:
- 10:49 - Negocieri cruciale la Cotroceni joi și vineri pentru noul Guvern. Pe cine va accepta Nicușor Dan în locul lui Bolojan
- 09:05 - Prima ședință de guvern după scandalul ordonanței de urgență controversate
- 09:03 - Viorel Cataramă aruncă bomba: „Bolojan vrea suspendarea lui Nicușor Dan”
- 09:02 - Ciolacu atacă bilanțul economic al lui Bolojan: „Trei trimestre de cădere economică. Record negativ din 1999”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














