Actualitate· 1 min citire

Urmărit general, depistat la PTF Nădlac

1564390758334-nadlac-S4

1564390758334-nadlac-S4

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 29 iul. 2019, 17:02

În data de 28.07.2019, în jurul orei 11.20, în Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac Nagylak s-a prezentat pentru a efectua controlul de frontieră, pe sensul de intrare în România, cetăţeanul român S.I., în vârstă de 22 de ani, domiciliat în judeţul Buzău.În urma efectuării verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat că pe numele bărbatului era emis de către autorităţile române, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, având de executat 3 ani şi 3 luni de închisoare, pentru săvârșirea de infracţiuni la regimul circulaţiei.Bărbatul în cauză a fost predat unui echipaj operativ din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad, în continuare fiind dispuse măsurile legale care se impun.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate