Actualitate· 1 min citire

Un copil de 4 ani, în stare gravă după ce a fost lovit de o mașina în Girișu de Criș

Un copil de 4 ani, în stare gravă după ce a fost lovit de o mașina în Girișu de Criș

Un copil de 4 ani, în stare gravă după ce a fost lovit de o mașina în Girișu de Criș

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 20 mai 2020, 08:58

Încă nu sunt clare, circumstanţele evenimentului, dar, din câte se pare, micuţul ar fi ieşit din curte direct în faţa maşinii

Un copilaș de patru ani se află în stare gravă după ce a fost izbit de o mașină, marți la prânz, în comuna Girișu de Criș.

Încă nu sunt clare, circumstanţele evenimentului, dar, din câte se pare, micuţul ar fi ieşit din curte direct în faţa maşinii. La faţa locului s-au deplasat de urgenţă un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă şi echipajul de Terapie Intensivă al SMURD Oradea, care au efectuat cu succes manevrele de resuscitare. Ulterior copilul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Poliţiştii rutieri vor efectua cercetări pentru stabilirea cauzelor producerii accidentului rutier.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate