Actualitate· 1 min citire

Țigarate nemarcate legal confiscate de polițiștii Orădeni

OGYzMDZhNDI3NGQ0MWQzNjM4ZjlmYmZkMzY1.thumb

OGYzMDZhNDI3NGQ0MWQzNjM4ZjlmYmZkMzY1.thumb

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 13 feb. 2019, 12:46

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Oradea, în acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor ilicite de comerț au identificat, în proximitatea unei piețe din Oradea, trei orădeni care dețineau și ofereau spre comercializare 1.780 de țigarete (89 de pachete de țigarete) nemarcate legal, în valoare totală de 890 de lei.Țigaretele nemarcate legal au fost ridicate în vederea confiscării, iar cei în cauză au fost sancționați contravențional conform prevederilor Legii nr.12/1990, cu amenzi în valoare de totală de 1.500 de lei.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate