Actualitate· 1 min citire

Tânăr căutat de autorităţile române, depistat la P.T.F. Nădlac II

1569829757456-nadlacii-S4

1569829757456-nadlacii-S4

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 30 sept. 2019, 15:02

În data de 28.09.2019, în jurul orei 16.20, în Punctul de Trecere al Frontierei Nădlac II-Csanadpalota s-a prezentat pentru a efectua controlul de frontieră, pe sensul de ieşire din România, cetăţeanul român A. C., în vârstă de 29 de ani, domiciliat în judeţul Vâlcea.La efectuarea verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat faptul că pe numele persoanei în cauză era emis, de către autorităţile române, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an și 6 luni, pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere a unui vehicul fără permis de conducere și de punere în circulație sau conducere a unui vehicul neînmatriculat. Bărbatul în cauză a fost predat unui echipaj operativ din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad, în vederea dispunerii măsurilor legale ce se impun.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate