Advertising
Singurele roșii pe care este bine să le mănânci în extrasezon

Singurele roșii pe care este bine să le mănânci în extrasezon
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 15 nov. 2022, 08:07
Pe măsură ce toamna își intră în drepturi, unele fructe și legume își pierd din prospețime, pentru că ne apropiem de sfârșitul sezonului lor. Este valabil și pentru roșii, care sunt în cea mai bună formă în lunile iunie-iulie. La sfârșitul toamnei vei găsi în supermarketuri doar acel gen de roșii palide, apoase, fără aromă, care nu au decât o vagă asemănare cu gustul pe care ți-l dorești, potrivit divahair.ro.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 07:57Bilanțul cutremurelor din Venezuela urcă la 235 de morți și peste 4.300 de răniți: eforturile de salvare continuă
- 07:46Atacuri rusești cu drone lângă granița României. Elicopter Puma ridicat de la sol: s-a emis RO-ALERT
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

























