Actualitate· 1 min citire

Pompierii Orădeni au salvat o lebădă dezorientată

013119_1340_Salvarelebd1

013119_1340_Salvarelebd1

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 3 feb. 2019, 07:20

Joi, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 08.15, un apelant al numărului unic 112 solicita intervenția pompierilor militari pentru salvarea unei lebede aflate în zona străzii Republicii din municipiul Oradea.La fața locului s-au deplasat pompierii Detașamentului 2 Oradea, care au capturat pasărea și au transportat-o în zona Podului Sovata, eliberând-o, în siguranță, în apa Crișului Repede.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate