Advertising
Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „Cine câștigă din blocarea artificială a rafinăriei Petrotel de către Guvernul Bolojan?”

Petrișor Peiu (AUR)
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 8 iun. 2026, 09:19
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, acuză Guvernul Bolojan că menține blocată rafinăria Petrotel, în ciuda faptului că administrația americană a transmis Ministerului Energiei că redeschiderea rafinăriei de petrol nu va atrage sancțiuni cel puțin până în octombrie 2026.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:26Marea Neagră a devenit turcoaz. Fenomenul, văzut din spațiu
- 13:50Pompieri români, trimiși în Franța să intervină pentru stingerea incendiilor de vegetație
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News




























