NEWS ALERT - Primul român infectat cu coronavirus
13 feb. 2020, 12:08
Actualizat: 13 feb. 2020, 12:08

Scris de Realitatea de Oradea
Primul roman infectat cu Coronavirus a fost confirmat pe vasul de croaziera din Japonia.
Primul roman infectat cu Coronavirus a fost confirmat pe vasul de croaziera din Japonia.
Un român de pe nava de croazieră aflată în carantină în Japonia are coronavirus, a anunțat Ministerul român de Externe.
"Ambasada României la Tokyo a fost notificată de către Ministerul de Externe al Japoniei că un cetățean român de pe nava de croazieră Diamond Princess, aflată în apele teritoriale japoneze, a fost depistat pozitiv cu virusul pneumoniei virale (coronavirus)", anunţă MAE.
Cetățeanul român a fost transferat pentru izolare și tratament la un spital japonez specializat pentru asemenea situații.
Citește și:
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











