Leguma minune care "mănâncă" tot zahărul din organism - remediu pentru zeci de boli grave

Leguma minune care "mănâncă" tot zahărul din organism - remediu pentru zeci de boli grave
Aceasta legumă este un supliment natural energetic, fiind indicată mai ales femeilor deoarece conține foarte puțină grăsime și colesterol deloc. LUNI, 14 NOIEMBRIE 2022, 13:53 SURSĂ: realitatea.net AUTOR: REALITATEA.NET Fasolea este bogată în fier, vitamina B, potasiu, seleniu, magneziu şi chiar calciu. Aceasta legumă este un supliment natural energetic, fiind indicată mai ales femeilor deoarece conține foarte puțină grăsime și colesterol deloc. De asemenea, o porție de fasole în fiecare zi ajută pe cei care au diabet de tip 2 să ţină sub control nivelurile de zaharuri din sânge şi reduce riscul de infarct. De altfel, potrivit floaredetei.ro, fasolea mai este cunoscută şi sub denumirea de “mâncător de zahăr”, pentru că este foarte bogată în fibre vegetale care împiedică absorbţia zaharurilor şi reduc secreţia de insulină.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























