Actualitate· 1 min citire

Incendiu la o autoutilitară, în municipiul Beiuș

031119_1308_Incendiulao1-792x634

031119_1308_Incendiulao1-792x634

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 11 mar. 2019, 21:09

Luni, 11martie a.c., în jurul orei 11.20, în urma unui apel primit prin Sistemul Unic 112, pompierii Secției Beiuș au fost alertați pentru stingerea unui incendiu produs la o autoutilitară parcată pe strada Samuil Vulcan din municipiu.La sosirea forțelor de intervenţie, flăcările se manifestau violent în partea din față a mașinii. Pompierii militari au localizat şi lichidat incendiul în limitele găsite, împiedicând propagarea acestuia la întregul autovehicul și la autoturismele aflate în apropiere.În urma producerii evenimentului, a cărui cauză probabilă a constituit-o un scurtcircuit determinat de un cablu electric defect, au ars materialele combustibile din compartimentul motor, farurile și bara față, deteriorându-se totodată parbrizul și elemente de caroserie.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate