Actualitate· 1 min citire

FOTO | Bihorean cercetat pentru contrabandă, după ce a fost depistat în timp ce transporta 20.000 de țigarete netimbrate

FOTO | Bihorean cercetat pentru contrabandă, după ce a fost depistat în timp ce transporta 20.000 de țigarete netimbrate

FOTO | Bihorean cercetat pentru contrabandă, după ce a fost depistat în timp ce transporta 20.000 de țigarete netimbrate

Scris de A L Publicat: 2 nov. 2020, 14:24

Bărbatul a fost reținut

În urma verificărilor efectuate, polițiștii din Aleșd au identificat în autoturism un bărbat de 64 de ani, din Aleșd, care a declarat că țigaretele îi aparțin.

Întreaga cantitate de țigarete nemarcate legal, descoperită a fost ridicată în vederea confiscării, prejudiciul estimat fiind de aproximativ 10.000 de lei.

În urma administrării probatortiului în cauză, polițiștii din Aleșd l-au reținut pe bărbatul de 64 de ani, pentru 24 de ore, în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor și continuă cercetările sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Aleșd, sub aspectul săvârșirii infracțiuni de contrabandă.

Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate