Actualitate· 1 min citire

Flash-mob Oradea Civică

Flashmob Oradea Civică

Flashmob Oradea Civică

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 1 aug. 2018, 15:38

Membrii Oradea Civică au organizat astăzi un flashbob în zona centrală în care au simulat un miting de susținere al penalilor în funcții publice și al duo-ului Dragnea-Dăncilă.   Pe parcursul acțiunii a luat cuvântul "

Viorica Dăncilă

" în clasicul stil plin de greșeli iar partcipanții au afișat pancarte cu mesajele "

Vrem corupţie, nu Justiţie!

", "

Şi eu vreau pensie specială!

", "

Liviu Dragnea, te iubim, că ca tine nu găsim!

", "

Hai cu Ordonanţa, că-i gata vacanţa!

", "

Doar penali în funcţii publice

", "

Dragnea şi penalii lui sunt mândria neamului!

" și "

RTV şi-Antena 3 sunt lumina naţiei!

".   Sceneta a fost repetată în mai multe rânduri de la magazinul Crișul, pe Corso până lângă Teatru, în timp ce "

membrii PSD

" împărţeau mititei, bere, făină şi ulei:   [embed]https://www.facebook.com/OradeaCivica2017/videos/441745706308235/[/embed]   [embed]https://www.facebook.com/OradeaCivica2017/videos/441709299645209/[/embed]

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate