Advertising
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole

Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 4 aug. 2022, 11:29
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă aleg să prelucreze în țară produsele agricole. Plafonul va fi de 200 de milioane de euro. Anunțul a fost făcut de Nicolae Ciucă. Premierul a dat asigurări că producția de grâu din anul acesta va acoperi necesarul intern și va mai rămâne grâu și pentru export.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:28CCR a respins sesizarea lui Nicușor Dan privind legea cotelor pentru ursul brun. Dublarea numărului de exemplare care pot fi extrase, liberă
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:29EASA avertizează companiile aeriene să evite spațiul aerian din Iran, Irak și Liban
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























