Echipa de polo susține al 10-lea meci internațional în sezonul 2019/20

CSM Oradea
Echipa de polo CSM Oradea susține cel de-al 10-lea meci oficial în sezonul competițional 2019/20. Miercuri (25.09), cu începere de la ora 19:00, la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu din Oradea, se va desfășura meciul cu Club Natacio Terrassa, din Spania.
Formația antrenată de către Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu este angrenată în cel de-al 3-lea tur preliminar din LEN Champions League – ediția 2019/20. Bihorenii au pierdut prima manșă a dublei cu echipa iberică, scor 7-10. Această partidă a avut loc sâmbătă (21.09), în localitatea de lângă Barcelona. Orădenii au condus cu 7-6 în debutul secvenței decisive, dar spaniolii au înscris ultimele patru goluri pentru a trece la conducere și a se desprinde la trei lungimi.Reamintim că CSM Oradea a obținut două victorii din cinci partide în primul tur preliminar al competiției, desfășurat la Sabac, Serbia. Bihorenii s-au clasat pe locul 4 din șase participante și au avansat în turul al 2-lea. Acesta a avut loc la Oradea, CSM-ul bifând două victorii din trei jocuri susținute pentru a avansa în cel de-al 3-lea tur preliminar.CSM Oradea va evolua în formulă completă, mizând pe o serie de jucători autohtoni de mare perspectivă, respectiv cu portarul Gojko Pijetlovic și tânărul Yusuke Inaba.Terrassa a ocupat locul 2 în sezonul regulat în precedenta ediție de campionat în Spania. Această formație s-a oprit în semifinalele campionatului din această țară.Câștigătoarea acestei duble se califică în grupele LEN Champions League 2019/20, acolo unde va disputa 14 partide. În schimb, echipa învinsă va continua aventura continentală în sferturile de finală ale LEN EuroCup 2019/20.Intrarea la meci este liberă.
Citește și:
- 21:33 - Istvan Kovacs arbitrează derby-ul Rapid – Dinamo. CCA trimite o brigadă de nivel Champions League în Giulești
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 20:37 - Declarație incendiară a lui Trump în ziua 14 a războiului cu Iranul: „Este o onoare să ucid lideri iranieni”
- 19:49 - Trenuri electrice noi pe rutele lungi din România. Călătoria București – Timișoara durează aproximativ 12 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











