Actualitate· 1 min citire

Doi șoferi din Bihor și o pasageră, răniți, în urma unui accident pe DN1 E60, la intrare în Negreni dinspre Ciucea

Doi șoferi din Bihor și o pasageră, răniți, în urma unui accident pe DN1 E60, la intrare în Negreni dinspre Ciucea

Doi șoferi din Bihor și o pasageră, răniți, în urma unui accident pe DN1 E60, la intrare în Negreni dinspre Ciucea

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 17 sept. 2022, 17:46

Un tânăr de 22 de ani din județul Bihor, care se deplasa cu autoturismul pe direcția Cluj-Napoca spre Oradea

Polițiștii clujeni au intervenit la un accident rutier produs sâmbătă dimineața, pe DN1 E60, la km 552+500m, la intrare în Negreni dinspre Ciucea.

Potrivit IPJ Cluj, un tânăr de 22 de ani din județul Bihor, care se deplasa cu autoturismul pe direcția Cluj-Napoca spre Oradea, într-o curbă deosebit de periculoasă ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând in coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat în vârstă de 51 de ani, tot din județul Bihor.În urma impactului, atât cei doi conducători auto, cât și o pasageră din autoutilitară au necesitat îngrijiri medicale de specialitate.Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate