Circulația tramvaielor, afectată din cauza unor accidente

tramvai
Luni, 12 august 2019, tramvaiele au staţionat în mai multe intervale orare, din cauza unor accidente produse în municipiul Oradea și a ruperii unui stâlp de susținere în zona Bisercii Emanuel:
- în intervalul 12:00 - 12:32, circulatia tramvaielor a fost întreruptă pe linia 1 și 3N din cauza unui accident de circulație care a avut loc între o maşină și o motocicletă, pe linia de tramvai din zona Gării - Magazinul Crișul;- în intervalul orar 15:20 - 15:45, circulatia tramvaielor a fost întreruptă pe linia 1 și 3N din cauza unui accident de circulație ce a avut loc între o maşină și o motocicletă, pe linia de tramvai în sensul giratoriu Emanuel spre Decebal;- în intervalul orar 17:05 - 19:35, circulația tramvaielor a fost înreruptă la linia 1 si 3 pe ambele sensuri, în zona Bisericii Emanuel, din cauza ruperii unui stâlp de susținere ancoră. Tramvaiele au fost înlocuite cu autobuze pe toată durata reparațiilor;- în intervalul orar 17:40 - 17:50, circulația tramvaielor a fost întreruptă pe linia 1 si 3 R din cauza tamponării vag. 206 cu autoturismul BH-77-GBV. Accidentul a avut loc în zona străzii Săvinești - Olosig, vinovat fiind şoferul autoturismului.OTL își cere scuze călătorilor afectaţi de întârzierile înregistrate.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36 - Zbor direct spre destinații exotice pentru români
- 08:31 - Sfântul Gheorghe 2026. Tradiții, obiceiuri și superstiții
- 08:27 - Sărbătoare 23 aprilie: Sfântul Mucenic Gheorghe. Mare sărbătoare pentru creștinii ortodocși. Cruce roșie în calendar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














