Actualitate· 1 min citire

Cal salvat de Pompierii Bihoreni în localitatea Ghenetea

060319_0903_Calsalvatnl2

060319_0903_Calsalvatnl2

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 4 iun. 2019, 17:24

Duminică, 02 iunie a.c., în jurul orei 21.45, un apelant al numărului unic 112 solicita intervenţia pompierilor militari în localitatea Ghenetea, pentru salvarea unui cal căzut într-o fântână.Ajunşi la locul indicat de apelant, pompierii Detașamentului Marghita au constatat că animalul se afla într-un puț dezafectat, adânc de aproximativ doi metri.Folosind furtunurile și accesoriile din dotare, pompierii au asigurat condiţiile de extragere în siguranţă a calului, după care, cu ajutorul unui utilaj cu dispozitiv de ridicare adus la locul intervenţiei, au scos animalul teafăr la suprafaţă şi l-au predat proprietarului care, aflat la faţa locului, a participat alături de pompierii militari la acţiunea de salvare.Operaţiunea a fost finalizată în jurul orei 22.20.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate