Actualitate· 1 min citire

Bunică salvată de pompieri pe strada General Traian Moșoiu din Oradea

Bunică salvată de pompieri pe strada General Traian Moșoiu din Oradea

Bunică salvată de pompieri pe strada General Traian Moșoiu din Oradea

Scris de A L Publicat: 7 ian. 2021, 13:09

Aceasta a ajuns la spital

În dimineața zilei de joi, 7 ianuarie, pompierii militari orădeni au salvat o octogenară aflată într-o situație de urgență.

Două echipaje de pompieri militari, din care unul de paramedici, din cadrul Detaşamentelor 1și 2 Oradea s-au deplasat cu operativitate la adresa menționată, unde, utilizând echipamentele şi accesoriile din dotare, au pătruns în apartamentul situat la etajul 1, găsind-o pe proprietară căzută în dormitor, în stare de conştienţă, dar în imposibilitatea de a se mişca, acuzând dureri acute la nivelul șoldului și al piciorului stâng.Victimei, în vârstă de 82 de ani, care prezenta suspiciune de fractură de șold, i-a fost acordat primul ajutor calificat, de către echipajul de pompieri militari paramedici, care a transportat-o ulterior la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Oradea, pentru investigații și îngrijiri medicale suplimentare.Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate