Botez întrerupt de polițiștii bihoreni

Botez întrerupt de polițiștii bihoreni
Administratorul restaurantului a fost amendat
Sâmbătă, 20 februarie, în jurul orei 14.30, polițiștii Secției nr.1 de Poliție Rurală Borod au întrerupt un eveniment privat (botez) care se desfășura în spațiu închis, într-o societate comercială din localitatea bihoreană Gheghie, care funcționează în regim de restaurant, încălcând astfel prevederile legale cu privire la interzicerea organizării de evenimente private (nunți, botezuri, mese festive etc.).
În momentul intervenției polițiștilor, în local se aflau aproximativ 25 de persoane. Activitatea privată din restaurant a fost întreruptă de polițiști, iar persoanele prezente legitimate.
În consecință, administratorul societății comerciale respectivea fost sancționat contravențional, cu amendă în valoare de 500de lei, pentru nerespectarea prevederilor Legii nr.55 din 2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:50 - O insulă de lux din Grecia evaluată la 8 milioane de euro a ajuns să coste cât un apartament
- 16:46 - În jur de 50 de cupluri LGBT cer României recunoașterea căsătoriilor încheiate în alte state UE
- 16:29 - Șeful Autorității Vamale Române scapă de arest. Mihai Savin a fost plasat sub control judiciar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














