Actualitate· 1 min citire

Bărbat din Oradea prins în timp ce conducea sub infuența substanțelor psihoactive

Bărbat din Oradea prins în timp ce conducea sub infuența substanțelor psihoactive

Bărbat din Oradea prins în timp ce conducea sub infuența substanțelor psihoactive

Scris de A L Publicat: 11 ian. 2021, 13:12

În cauză a fost întocmit dosar penal

Polițiștii Biroului Rutier Oradea au depistat ieri în trafic un bărbat de 34 de ani, din Oradea, în timp ce conducea un autoturism, existând suspiciunea că s-ar fi aflat sub influența substanțelor psihoactive.

Celui în cauză i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii prezenței în organism a substanţelor cu efect psihoactiv.

În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de polițiștii rutieri orădeni.

Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate