Actualitate· 1 min citire

Bărbat dat în urmărire naţională, prins de poliţiştii bihoreni

Bărbat dat în urmărire naţională, prins de poliţiştii bihoreni

Bărbat dat în urmărire naţională, prins de poliţiştii bihoreni

Scris de A L Publicat: 2 apr. 2021, 11:48

Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea

Urmărit național, condamnat la închisoare pentru furt, depistat și încarcerat de polițiștii bihoreni.

Joi, 1 aprilie, pe raza municipiului Oradea, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri au depistat un bărbat de 64 de ani, din municipiul Salonta, urmărit național.

Judecătoria Salonta a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 6 luni de închisoare în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de furt.

Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.

Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate