Advertising
ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor

ALERTĂ uriașă: MEDICAMENTUL care îi nenorocește pe români! Tot mai mulți copii ajung la Camera de Gardă a spitalelor
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 13 nov. 2022, 09:44
Crește numărul pacienților intoxicați cu paracetamol! Este semnalul de alarmă care vine din partea doctorilor. Îngrijorător este că la camera de gardă ajung tot mai mulți copii cu astfel de probleme. Medicii spun că doza care poate provoca probleme de sănătate este de 20 de miligrame pe kilogram. De altfel, specialiștii atrag atenția că numărul românilor care iau pastile "după ureche" crește de la un an la altul.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
- 13:10Circulație oprită pe Podul Prieteniei sâmbătă: care este motivul și cât vor dura restricțiile
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























