ADP caută soluții pentru comercianți, în urma incendiului de la hala veche din Piaţa Cetate

ADP caută soluții pentru comercianți, în urma incendiului de la hala veche din Piaţa Cetate
ADP a purtat discuții cu o mare parte dintre comercianți
În cursul dimineții de luni, 20 iulie, conducerea Administrației Domeniului Public Oradea a purtat discuții cu o mare parte dintre comercianții care își desfășurau activitatea în Hala Veche a Pieței Cetate, mistuită de un incendiu în noaptea de vineri spre sâmbătă.
În urma discuțiilor au fost identificate spații (mese, module) care să fie puse la dispoziția comercianților, astfel încât aceștia să își poată continua activitatea tot în Piața Cetate.
„S-a discutat cu cea mai mare parte a comercianților care vindeau în sectoarele Flori, Legume-Fructe, Alimente, Produse naturiste, Miere, Lapte și dorim să le oferim alte spații în piață, unde să își continue activitatea. De asemenea, suntem în căutarea unei soluții și pentru cei care comercializau produse din carne în Hala Veche", precizează Liviu Andrica, directorul Administrației Domeniului Public Oradea.
În cursul nopții de vineri spre sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii orădeni au fost solicitaţi pentru stingerea unui incendiu produs la hala agroalimentară din Piața Cetate. Incendiul a distrus hala veche, pe o suprafață de aproximativ 1600 de metri pătrați. Cauza probabilă de producere a incendiului este în curs de stabilire.
Citește și:
- 14:17 - Petrolier grecesc, atacat de o dronă în Marea Neagră. La bord se afla și un marinar român
- 14:07 - MAE anunță atacuri cibernetice asupra platformelor sale. Site-urile eViza și eConsulat, ținta unui atac DDoS
- 13:12 - Alexandra Păcuraru, vicepreședinte AUR regiunea Dobrogea, s-a alăturat apelului lui Călin Georgescu de a planta copaci – FOTO/VIDEO
- 13:03 - Călin Georgescu a plantat copaci, alături de numeroși români care îi sunt alături: Va înflori nădejdea și prosperitatea acestui popor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











