Actualitate· 1 min citire

Doi pui de pisică au fost salvați și adoptați de pompierii bihoreni

080119_1138_Doipuidepis1-1137x909

080119_1138_Doipuidepis1-1137x909

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 3 aug. 2019, 16:06

Joi, 01 august a.c., în jurul orei 09.25, pompierii Detașamentului Marghita au intervenit pe strada Crinului din Marghita, unde, acționând cu scara și accesoriile din dotare au salvat un pui de pisică rămas blocat în spațiul îngust dintre tavanul fals și grinzile de susținere a acoperișului unei tonete.O acțiune similară a fost desfășurată de pompierii militari din cadrul Detașamentului 1 Oradea, în cursul zilei de luni, 29 iulie a.c., în municipiu.Cei doi pui de pisică salvați, dar fără stăpân, au fost adoptați de pompieri.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate