Advertising
Sindicatele anunță proteste cu sute de mii de oameni, în luna aprilie, și acuză guvernul Bolojan că refuză dialogul social

Sindicatele pregătesc un protest uriaș
Scris deAndreea Damian
Publicat15 mar. 2026, 14:22
SursăRealitatea.net
Sindicatele pregătesc un protest cu 200 de mii de oameni în fața Palatului Victoria la finalul lunii aprilie. Acestea transmit că legea bugetului este o lege a genocidului, iar românii sunt din nou sacrificați de stat prin taxe, impozite și venituri înghețate.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:59Tânăr de 24 de ani, arestat după ce a convins o copilă de șapte ani să îi trimită materiale pornografice. Cum a racolat-o
- 18:27Tribunalul București a decis: Primarul Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar
- 17:23Schimbare majoră la medic. Programările online are putea deveni obligatorii. Ce se întâmplă cu istoricul medical?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

























