Social· 1 min citire

Orădean condamnat pentru uz de fals, dus după gratii de polițiști

Orădean condamnat pentru uz de fals, dus după gratii de polițiști

Orădean condamnat pentru uz de fals, dus după gratii de polițiști

Scris de Muresan Rodica Publicat: 10 iun. 2022, 12:38

Judecătoria Oradea a emis pe numele său un mandat executare a unei pedepse privative de libertate,

Polițiștii Compartimentului Urmăriri  - Serviciul de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au depistat și reținut, joi, un bărbat de 36 de ani din municipiul Oradea.

Judecătoria Oradea a emis pe numele său un mandat executare a unei pedepse privative de libertate, acesta fiind condamnat la 1 an și 6 luni de închisoare în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de uz de fals.

Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.

Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Social