Maramureșean, condamnat pentru instigare la înșelăciune și punerea în circulație de valori străine falsificate, depistat și dus după gratii de polițiștii orădeni

Maramureșean, condamnat pentru instigare la înșelăciune și punerea în circulație de valori străine falsificate, depistat și dus după gratii de polițiștii orădeni
Tribunalul Maramureș a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale - Compartimentul Urmăriri împreună cu polițiștii de ordine publică orădeni din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au depistat, miercuri, pe raza municipiului Oradea, un bărbat de 45 de ani din municipiul Sighetu Marmației, județul Maramureș, urmărit național.
Potrivit IPJ Bihor, Tribunalul Maramureș a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la o pedeapsă de 6 ani, 9 luni și 10 zile de închisoare, în regim de detenție, pentru săvârșirea infracțiunilor de constituirea unui grup infracțional organizat, înșelăciune în forma instigării și punerea în circulație de valori străine falsificate în formă continuată.
Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36 - Zbor direct spre destinații exotice pentru români
- 08:17 - Turcia adoptă o lege care interzice accesul la reţelele sociale pentru persoanele cu vârsta sub 15 ani
- 21:37 - Schimbări majore la Aeroportul Henri Coandă: acces restricționat la terminalul Sosiri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














