Două adolescente, rănite într-un accident pe DN , în Piatra Craiului

Două adolescente, rănite într-un accident pe DN , în Piatra Craiului
Două adolescente e au fost rănite într-un accident rutier petrecut joi pe
Două adolescente e au fost rănite într-un accident rutier petrecut joi pe DN 1, pe Piatra Craiului. Autoturismul în care se aflau a colizionat cu un TIR.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Crișana al Județului Bihor a fost anunțat joi după-amiaza cu privire la producerea unui accident rutier pe DN1, pe Piatra Craiului, în care au fost implicate patru persoane, aflate în două autovehicule.
"Este vorba de o femeie și două minore aflate într-un autoturism de teren și șoferul unui autotren, cele două minore rămânând încarcerate. Pentru salvarea victimelor, la locul producerii accidentului s-au deplasat de urgență trei echipaje de pompieri militari din cadrul Stației Aleșd, cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de lucru cu apă și spumă cu modul de descarcerare și cu ambulanța SMURD a subunității, precum și echipajul de Terapie Intensivă Mobilă al SMURD Oradea și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean. Pompierii militari au descarcerat cele două minore, în vârstă de aproximativ 15, respectiv 17 ani, predându-le echipajelor medicale care le-au acordat îngijirile de specialitate", a transmis Camelia Roșca, purtătorul de cuvânt al ISU Bihor.
Atât cele două adolescente care au suferit diferite traumatisme și fracturi cât și femeia, în vârstă de 40 de ani, aflată în cod verde medicale au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Oradea. Șoferul TIR-ului a refuzat transportul la spital.
Femeia de 40 de ani se afla la volanul autoturismului și pentru că nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum, într-o curbă la stânga a scăpat volanul de sub control, a pătruns pe contrasens și a colizionat cu autotrenul care venea din sens opus.
Sursa: Realitatea de Bihor
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:36 - Zbor direct spre destinații exotice pentru români
- 08:17 - Turcia adoptă o lege care interzice accesul la reţelele sociale pentru persoanele cu vârsta sub 15 ani
- 21:37 - Schimbări majore la Aeroportul Henri Coandă: acces restricționat la terminalul Sosiri
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














