Social· 1 min citire

Bihorean, dat în urmărire națională, prins de polițiști, în Oradea

Bihorean, dat în urmărire națională, prins de polițiști, în Oradea

Bihorean, dat în urmărire națională, prins de polițiști, în Oradea

Scris de Muresan Rodica Publicat: 8 iun. 2021, 12:05

Un bihorean, urmărit național, condamnat la închisoare pentru furt

Un bihorean, urmărit național, condamnat la închisoare pentru furt, a fost depistat și încarcerat de polițiștii orădeni.

Potrivit IPJ Bihor, un bărbat în vârstă de 31 de ani din localitatea bihoreană Tășad, urmărit național, a fost depistat de polițiști, azi-noapte, pe o stradă din municipiul Oradea.

Judecătoria Oradea a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 8 luni de închisoare în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de furt.

Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnat.

Sursa: Realitatea de Bihor

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Social