Viorica Dăncilă demontează minciunile propagandei la adresa Ancăi Alexandrescu: "O votez la Capitală"

Viorica Dăncilă demontează minciunile propagandei la adresa Ancăi Alexandrescu: "O votez la Capitală"
Viorica Dăncilă demontează în exclusivitate, la REALITATEA PLUS, minciunile propagandei și spune că s-a înțeles bine cât timp a lucrat cu Anca Alexandrescu
Viorica Dăncilă demontează în exclusivitate, la REALITATEA PLUS, minciunile propagandei și spune că s-a înțeles bine cât timp a lucrat cu Anca Alexandrescu în Guvernul pe care l-a condus. Asta, după ce reziștii și-au asmuțit aghiotanții care spun abia acum, după șase ani, că Anca Alexandrescu i-ar fi strecurat greșeli intenționate în discursuri. Totodată, pentru a arăta că nu este adevărată dezvăluirea, Viorica Dăncilă a anunțat că o votează pe Anca Alexandrescu la alegerile pentru Primăria Capitalei.
"Sunt atacuri, suntem în campanie electorală. Eu am trecut prin această perioadă a campaniei electorale și am văzut câte dezinformări au apărut în spațiu public, mai ales când este vorba de o femeie și atunci atacurile parcă se intensifică. Am lucrat bine cu Anca Alexandrescu, am avut și momente mai bune și momente mai rele, am trecut împreună peste ele.
Aceste atacuri nu le înțeleg după atâta perioadă. De ce nu au existat atunci aceste semne de întrebare sau aceste observații? Este clar că toate sunt legate de candidatura Ancăi Alexandrescu. Mai mult decât atât, am spus de fiecare dată că sunt suveranistă, că susțin mișcarea suveranistă și că voi susține candidatul mișcării suveraniste la alegerile de la Primăria București.
Eu nu pot face campania electorală, nu sunt înregimentată politic, dar votul meu, al cunoscuților mei vor merge în această direcție", a declarat Dăncilă.
Citește și:
- 10:49 - Negocieri cruciale la Cotroceni joi și vineri pentru noul Guvern. Pe cine va accepta Nicușor Dan în locul lui Bolojan
- 09:05 - Prima ședință de guvern după scandalul ordonanței de urgență controversate
- 09:03 - Viorel Cataramă aruncă bomba: „Bolojan vrea suspendarea lui Nicușor Dan”
- 09:02 - Ciolacu atacă bilanțul economic al lui Bolojan: „Trei trimestre de cădere economică. Record negativ din 1999”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News














