NICUȘOR DAN I-A CHEMAT PE LIDERII COALIȚIEI LA COTROCENI. DISCUȚII CRUCIALE ASTĂZI, DE LA ORA 11.00

NICUȘOR DAN I-A CHEMAT PE LIDERII COALIȚIEI LA COTROCENI. DISCUȚII CRUCIALE ASTĂZI, DE LA ORA 11.00
Liderii coaliției de guvernare se vor reuni marți, de la ora 11.00, într-o ședință ce se anunță deosebit de tensionată
Liderii coaliției de guvernare se vor reuni marți, de la ora 11.00, într-o ședință ce se anunță deosebit de tensionată. Întâlnirea are loc la Palatul Cotroceni, la invitația președintelui Nicușor Dan.
La ora 11.00 au fost convocați liderii Coaliției la Palatul Cotroceni, după valul de amenințări din ultima perioada privind ieșire PSD de la Guvernare, dar și legat de retragerea sprijinului pentru Ilie Bolojan și votul din Parlament la moțiunea AUR împotriva ministrului Mediului.
Nicușor Dan încearcă, se pare, să medieze situația. Ulterior va avea loc ședința Coaliției.
Citește și:
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 12:58 - AEP: 1.130 de concedii medicale, în perioada 2023 - 2026
- 09:01 - Titus Corlățean și-a depus candidatura pentru funcția de secretar general adjunct al Consiliului Europei
- 08:53 - Bolojan, explicații după ce i-a ținut pe jurnaliștii români la gardul Guvernului, dar pe cei ucraineni i-a lăsat în clădire
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News










