NICOLAE CIUCĂ: „AM FOST PERMANENT PRINTRE CAMARAZII MEI, LA BINE ȘI LA GREU”

NICOLAE CIUCĂ: „AM FOST PERMANENT PRINTRE CAMARAZII MEI, LA BINE ȘI LA GREU”
Fostul premier și general Nicolae Ionel Ciucă a publicat un comentariu pe Facebook în care a adus un omagiu camarazilor săi din armată
Fostul premier și general Nicolae Ionel Ciucă a publicat un comentariu pe Facebook în care a adus un omagiu camarazilor săi din armată, evocând momentele petrecute alături de aceștia în teatrele de operații externe. Acesta și-a exprimat mândria pentru modul în care militarii români și-au îndeplinit misiunile și a subliniat legătura puternică pe care o are cu aceștia.
„Pe tot parcursul carierei mele militare am fost mândru de camarazii mei, alături de care m-am instruit și am luptat. Am fost permanent printre ei, la bine și la greu”, a scris Nicolae Ciucă.
El a asigurat că adevărul despre implicarea exemplară a acestora va ieși la iveală pentru cei care sunt interesați de realitatea din teren. „Sunt convins că cei care sunt cu adevărat interesați vor afla adevărul despre modul exemplar în care s-au purtat militarii români în misiunile executate în teatrele de operații externe”, a adăugat el.
Generalul a menționat și noaptea de 14/15 mai 2004, un moment semnificativ în cariera sa, alături de camarazii săi în teatrele de operații, sugerând că acele experiențe vorbesc de la sine despre profesionalismul și sacrificiul militarilor români. „Mărturie stau mesajele celor cu care am fost acolo, în noaptea de 14/15 mai 2004”.
Nicolae Ionel Ciucă le-a mulțumit tuturor celor care i-au trimis mesaje de susținere, exprimându-și aprecierea pentru sprijinul primit: „Vă mulțumesc tuturor pentru mesajele de susținere”.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 17:29 - "Pachetul de solidaritate", adoptat de Guvern: bani pentru pensionari și beneficii mai mari pentru copiii cu dizabilități
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











