Advertising
MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE

MINISTRUL MEDIULUI: ROMÂNIA NU ESTE ÎN PERICOL DUPĂ INCIDENTUL DE LA CERNOBÎL: NIVELUL RADIOACTIVITĂȚII ESTE ÎN LIMITE NORMALE
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 14 feb. 2025, 19:29
Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a declarat vineri că România nu este expusă vreunui risc în urma incidentului de la Cernobîl, unde o dronă rusească a lovit învelișul de beton care protejează rămășițele Reactorului 4 al fostei centrale nucleare din Ucraina.
Citește și
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
- 15:12Piperea, după consultările cu Nicușor Dan: „Chiar dacă mi-a dat dreptate că suntem occidentali și europeni, nu ne consideră o soluție”
- 14:57Dominic Fritz, după consultările cu Nicușor Dan: „Nu vom susține un guvern din care face parte PSD”
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

























