Eveniment PNL impresionant în fața Ateneului Român. Rareș Bogdan: Mulțumim lui Burduja pentru cea mai puternică campanie din Capitală

Eveniment PNL impresionant în fața Ateneului Român. Rareș Bogdan: Mulțumim lui Burduja pentru cea mai puternică campanie din Capitală
În ceastă seara, la ora 21, liderul PNL va fi față în față cu Anca Alexandrescu, în studioul Realitatea Plus și va răspunde întrebărilor cetățenilor
Un eveniment PNL impresionant a avut loc în fața Ateneului, în Capitală. Candidatul la Primăria București, Sebastian Burduja, alături de colegii săi s-au mobilizat și au vorbit în fața alegătorilor. Mai mult, europarlamentarul liberal Rareș Bogdan i-a mulțumit lui Burduja pentru campania dusă în Capitală până în acest moment. Acesta a precizat și că Nicolae Ciucă va fi candidatul pentru Cotroceni. În ceastă seara, la ora 21, liderul PNL va fi față în față cu Anca Alexandrescu, în studioul Realitatea Plus și va răspunde întrebărilor cetățenilor.
"Iti multumim pentru cea mai puternica campanie dusa in Bucuresti vreodata de un liberal. Sebastian Burduja si voi, voi toti. Sebastian a venit cu un plan, Sebastian a venit cu un proiect, Sebastian a venit cu o proiectie de dezvoltare pentru cel mai important oras al Romaniei. Voturile sunt ale noastre si nu pot fi furate", a declarat Rares Bogdan.
Europarlamentarul liberal, Rareș Bogdan, spune încrezător că are încredere în votul bucureștenilor din data de 9 iunie. Mai multe, aceste alegeri sunt o trambulină pentru candidatul liberalilor la Cotroceni, nimeni altul decât Nicolae Ciucă, a subliniat acesta.
"Principalul sondaj va fi votul romanilor de duminica. Am incredere ca romanii vor stii sa discearna intre un proiect serios, intre realizari palpabile, care au schimbat viata romanilor, si vorbe goale", a mai spus prim-vicepresedintele liberal.
Reporter: Cand isi anunta dl. Ciuca candidatura?
Rares Bogdan: Cand o vrea Dumenezeu. Cred ca vom reusi sa venim cu scor bun, care sa insemne o adevarata trambulina pentru domania sa in perspectiva prezindentialelor. Va fi candidatul PNL. Cred ca e cea mai potrivia persoana, e presedintele partidului, a muncit enorm in aceasta campanie.
Între timp, liderul PNL, Nicolae Ciucă, a participat la inaugurarea extinderii terminalului "plecări" de la Aeroportul Avram Iancu.
"Este o dovadă că atunci când avem un scop politic să asigurăm stabilitatea în ţară, să putem să dăm siguranţa derulării şi implementării proiectelor pentru cetăţeni, nu contează culoarea politică. Este important să facem ce avem de făcut pentru oameni", a declarat președintele PNL Nicolae Ciucă.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 17:29 - "Pachetul de solidaritate", adoptat de Guvern: bani pentru pensionari și beneficii mai mari pentru copiii cu dizabilități
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











