Ciprian Ciucu, după primele exit-poll-uri: Vreau să fac din București proiectul vieții mele

Ciprian Ciucu, după primele exit-poll-uri: Vreau să fac din București proiectul vieții mele
Ciprian Ciucu a făcut primele declarații după ce sondajele l-au dat la scorul de 32%, la 5% distanță față de Daniel Băluță, de la PSD.
Ciprian Ciucu a făcut primele declarații după ce sondajele l-au dat la scorul de 32%, la 5% distanță față de Daniel Băluță, de la PSD.
"Vreau să fac din București proiectul vieții mele, nu pe termen scurt, ci pe termen lung. Orașele care se schimbă pe termen lung trebuie să își schimbe viziunea. M-am concentrat pentru a trimite mesaje eminamente pozitive în campanie. Asta a fost cheia succesului. Fac un apel către cei din secții să fie atenți. Vreau să îi mulțumesc domnului președinte Bolojan am promis că voi duce o campanie demnă. Vreau să mulțumesc REPER și PER București. Vreau să îi mulțumesc lui Ludovic Orban și lui Vlad Gheorghe, care a făcut un gest greu dar corect.
Acest vot nu îți oferă suficientă legitimitate și vreau să le mulțumesc celor care m-au votat că pot să fiu primarul Bucureștiului", a spus Ciucu.
Citește și:
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
- 19:18 - Înfrângere definitivă pentru Gigi Becali și FCSB la CCR. Nu mai are căi de atac pentru a folosi numele Steaua București
- 17:29 - "Pachetul de solidaritate", adoptat de Guvern: bani pentru pensionari și beneficii mai mari pentru copiii cu dizabilități
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News











