Advertising
Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu

Atac cu drone asupra celei mai mari baze americane din Orientul Mijlociu
Scris deRealitatea de Oradea
Publicat6 mar. 2026, 08:23
Sursărealitatea.net
Cea mai mare bază militară americană din Orientul Mijlociu a fost vizată de un atac cu drone, în timp ce tensiunile din regiune continuă să crească. Autoritățile din Qatar au evacuat temporar locuitorii din apropierea ambasadei SUA din Doha, iar ambasada americană din Kuweit a fost evacuată după atacuri cu rachete atribuite Iranului în noaptea de joi spre vineri.
Citește și
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:46Negocieri tensionate înainte de consultări. Bolojan a vorbit cu Nicușor Dan: ce i-a cerut
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News
























