Advertising
Zeci de benzinării din țară au rămas temporar fără motorină standard: care este motivul

Benzinării fără motorină standard
Scris deRealitatea de Oradea
Publicat24 apr. 2026, 08:06
Sursărealitatea.net
Zeci de benzinării din cadrul unei mari companii din România au rămas fără motorină standard! Stațiile nu au mai făcut față la cererea foarte mare, apărută pe fondul unei ieftiniri a carburanților. Potrivit surselor citate de Realitatea PLUS, sunt afectate în jur de 60 de puncte din întreaga țară.
Citește și
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 11:53De ce se scumpesc carburanții în România când petrolul se ieftinește. Măsura care poate lovi șoferii
- 11:35Lovitură dată de ANAF: o „fabrică” de criptomonede ascunsă de ochii autorităților, descoperită la Satu Mare
- 07:56Inflația lovește puternic: tot mai mulți români reduc cheltuielile esențiale. Ce spun românii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























