Advertising
Guvernul schimbă regulile pentru plata amenzilor: reducerea la jumătate dispare pentru mai multe sancțiuni
Guvernul schimbă regulile pentru plata amenzilor
Scris deRealitatea de Oradea
Publicat5 mar. 2026, 17:18
Sursărealitatea.net
Executivul a modificat legislația privind plata amenzilor contravenționale, eliminând posibilitatea achitării acestora la jumătate din valoarea minimă prevăzută de lege pentru mai multe tipuri de sancțiuni. Noile prevederi sunt incluse în Ordonanța de Urgență nr. 7/2026 și vor intra în vigoare la sfârșitul lunii martie.
Citește și
- 08:21Analiză Daniel Udrescu: Ficțiunea intermedierii. Sincopele fiscale ale economiei colaborative
- 08:10Nota de plată a războiului cu Iranul: 40 de miliarde de dolari pentru SUA - Analiză CSIS
- 07:51România „reformată” de Bolojan: peste 21.000 de firme închise și un val de dizolvări în 2026
- 16:48Trafic blocat pe DN 1. O persoană este resuscitată, după ce o mașină s-a ciocnit frontal cu un TIR
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























