Advertising
CFR Marfă își va declara falimentul până la 31 mai. Răspunsul vicepremierului Oana Gheorghiu pentru Realitatea PLUS

Compania de stat n-a reușit să-și reducă pierderile
Scris deEmanuel Focșan
Publicat16 apr. 2026, 14:53
SursăRealitatea Financiara
Vicepremierul Oana Gheorghiu a anunțat, joi, în cadrul unei conferințe de presă în care a prezentat bilanțul reformei companiilor de stat, că CFR Marfă își va declara falimentul până la 31 mai. Răspunsul a venit la o întrebarea adresată de Realitatea PLUS.
Citește și
- 14:08Sfârșitul unui model controversat în salubritatea din Sectorul 1: robinetul banilor publici s-a închis pentru Romprest
- 11:52Daniel Udrescu: Bolojan a introdus tripla taxare a românilor, inflație, impozitarea și majorarea taxelor
- 08:47Analiştii avertizează că şocul petrolier este departe de final, în ciuda acordului dintre SUA şi Iran
- 10:59FOREN 2026: Transelectrica accelerează tranziția energetică. Virgiliu Ivan: „Am pus în funcțiune 1.000 MW într-o singură lună”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

























