Advertising
Avertisment sumbru al unui gigant petrolier: Va fi criză în Europa, dacă Strâmtoarea Ormuz nu va fi deblocată

Petrolier
Scris de Daniel Onescu Publicat: 26 apr. 2026, 18:22
Avertisment sumbru lansat de la un gigant petrolier, în contextul crizei mondiale a combustibililor. Directorul unei companii franceze susține că Europa se va confrunta cu o penurie, la fel ca în unele țări asiatice, dacă Strâmtoarea Ormuz nu va fi deblocată în cel mult trei luni.
Citește și
- 14:58Cel mai mare producător auto european concediază peste 100.000 de angajați. Mai multe fabrici vor fi închise
- 11:04Autostrada A0 Nord ar putea fi gata cu șase luni mai devreme. Lotul 1 a depășit 63% execuție
- 08:40Prețul carburanților ar putea crește de la 1 iulie. Benzina și motorina riscă să se apropie de 10 lei pe litru
- 08:40ȘOC pe piața tech! Apple scumpește MacBook și iPad după explozia costurilor la memorii: „Nu am mai văzut niciodată așa ceva”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News


























