VREMEA 10 FEBRUARIE. VREME RECE ȘI GER MATINAL ÎN MAI MULTE REGIUNI

VREMEA 10 FEBRUARIE. VREME RECE ȘI GER MATINAL ÎN MAI MULTE REGIUNI
Temperaturile maxime vor varia între -1 și 8 grade
Astăzi, vremea va fi rece, cu ger dimineața în Transilvania și în depresiunile subcarpatice din Moldova, Oltenia și Muntenia. Cerul va fi variabil la senin, însă în estul și sud-estul țării sunt posibile izolat fulguieli.
Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări ușoare pe litoral și în sudul Banatului. Temperaturile maxime vor varia între -1 și 8 grade, cele mai scăzute valori fiind în nordul Moldovei și Dobrogei. Pe alocuri, va fi ceață cu depuneri de chiciură.
În București, vremea va fi rece, cu cer mai mult senin și vânt slab până la moderat. Temperatura maximă va fi de 2-3 grade.
La munte, frigul se va menține, cu ger în timpul dimineții și nopții. Cerul va fi variabil la senin, iar vântul va avea intensificări în Munții Banatului.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:16 - Zelenski respinge „aderarea simbolică” a Ucrainei la UE: „Merită statut deplin, nu de fațadă”
- 16:38 - George Simion: „Au inventat o criză ca să vândă companiile profitabile ale statului”
- 16:38 - Jaqueline Cristian, calificare dramatică în turul 3 la Madrid: a salvat 3 mingi de meci într-un meci ce a durat 3 ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News













