Actualitate· 1 min citire

Tot ce-i românesc nu piere, pe 12 noiembrie la Oradea

Tudor Gheorghe

Tudor Gheorghe

Realitatea de Oradea
Scris de Realitatea de Oradea Publicat: 22 oct. 2018, 10:52

În anul Centenarului, pe 12 noiembrie, la Teatrul Regina Maria, maestrul Tudor Gheorghe ne propune un spectacol inedit, într-o formulă unică. Veti regăsi după 30 de ani, melodiile "Acolo este țara mea" sau "Muică, toți suntem un neam" și multe alte surprize așa cum ne-a obișnuit "olteanul universal”.Acompaniamentul este asigurat de orchestra CONCERTINO din Chișinău în componență complexă, alături de corul bărbătesc CONCERTINO. Totul sub bagheta dirijorului și orchestratorului Marius Hristescu.Biletele se găsesc la agenția Teatrului Regina Maria.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Oradea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate